Mucize

Kitap tam da şöyle başladı..
"Anladığım kadarıyla, herkesin payına bir mucize düşüyor. Mesela muhtemelen bana asla yıldırım çarpmayacak ya da Nobel Ödülü alamayacağım ya da Pasifik adalarındaki küçük bir ulusun diktatörü olmayacağım ya da son evre kulak kanserine yakalanmayacağım ya da bir anda delirmeyeceğim. Ama bütün ihtimal dışı şeyleri düşünürseniz, en azından biri muhtemelen her birimizin başına gelecektir. Gökten kurbağa yağdığını görebilirdim. Mars'a ayak basabilirdim. Bir balina tarafından yenebilirdim. İngiltere Kraliçesi'yle evlenebilirdim ya da denizde aylarca hayatta kalabilirdim. Ama benim mucizem farklıydı.."
Tam da Ali'nin doğumuna denk gelince çok daha anlamlı oldu bu satırlar..
Evet benim mucizem biraz Zeynep, biraz Serra, Zuhal, Tuğba, Ayça, Meriçli ailesi..
Pasta yapma hayallerimin buralara gelmesi..
Burada yazabilmek..
Efe'nin, Ali'nin doğumuna şahit olmak, Teo'nun hızla büyümesi..
Meriçli'lerin kahkahaları..

Haftasonu Serramın hayatına yeni mucizesi dahil oldu..

 

 

Bu minik adam bizim Ali'miz.. Abi ile aynı gün doğarak kendi hikayesini yazmaya başladı. Uzun, sağlıklı, huzurlu bir ömrü olsun. Bolca kurduğu hayalleri bir bir gerçek olsun. Çok sevsin, çok sevilsin..
Yazın doğan çocuklar doğum günü kutlamaları yüzünden şanssız olabiliyor. Efe'ye Sema sayesinde doğumundan önce baby shower yapmıştık, bu kez Ali'ye yapamadık. Ama hastane odasını çok güzel süsledik.

 

Çifte doğumgününü de Ali'nin 40'ına sakladık..
Temmuz ayı bitti. Yıllardır takip ettiğim gökyüzü olayı var Ağustos ayında gerçekleşen.. Bu yıl yine 10-13 Ağustos tarihleri arasında gökyüzünde düğün var :) Perseid Göktaşı yağmuru.. Geçen sene de bahsetmiştim, tekrar okumak isteyenler için özet bi bilgi yazısıburda :) Ben bu sene geçen sene tuttuğum dileğimle birlikte muhtemelen Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde yeni dilekler tutmak için olacağım..

L'amour est partout où tu regardes..  Bu da haftanın son gününün kutlama şarkısı olsun..

Sevgiler..
Berna :)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir