Londra ve Harry Potter pastası

Selamlar :)

Umarım güzel bir bayram geçirmişsinizdir. Ben Ankara'daydım bu bayram da. Trafik yüzünden hiçbi yere gidesim gelmiyor bayramlarda. Belki de sakin Ankara daha cazip geliyodur, bilmiyorum :)
Bayram için yaptığım kavanozlar son güne kadar meşgul etti beni. Kendime de hazırladım, misafirliğe gittiğim 1-2 eve götürdüm, eğlenceli bi bayram hediyesi oldu bence :)
Sonra 2. gün teslim edeceğim pastanın hazırlıklarına başladım. Sakin kafa, hiiç telaş etmeden bıdık bıdık uğraştım. Keyifle.. Pastayla ilgili tema belirlerken 3-4 başlık belirledik. Sonunda Londra ve Harry Potter karışımı bi temaya karar verdik. İstanbul'la ilgili çok hoşuma giden bir tablo da göndermişlerdi ama sonraki İstanbul pastasına saklamak istedim. Sabırsızlıkla beklicem o pastayı :)
Londra hakkında yazımı okuduysanız, (okumadıysanız tam burda bi tık.. ) tatilim boyunca en keyif aldığım şeylerden biri Tower Bridge'den yürüyerek geçmek olmuştu. Pastaya da onunla başladım, sonra olmazsa olmaz askerler..

 

Sonra Victoria Station.. Londra'da pek çok kişinin ilk şehre kavuşma ve veda noktası..

Sonra Harry Potter'a geçiş. Ben filmi çok keyifle izlesem de ince detayda kardeş ipucu verdi. Victoria Station'daki Platform 9 3/4.

Geçtiğimiz haftalarda İrem Hanım'ın baby shower partisi için kurabiye ve pasta hazırlamıştım. Bu kez de İrem Hanım'ın süpriziyle çok yakında baba olacak Anıl Bey için çikolata ve vişneli bir pasta hazırladım. Üstümden henüz İngiltere'nin etkisi geçmemişken pastayı yaparken çok keyif aldım. Umarım Anıl Bey ve misafirler için de eğlenceli bir sürpriz olmuştur.
Bu kadar çok pasta yapınca tahmin edersiniz ki evde neredeyse her zaman krema, çikolata ve kek parçaları hazır oluyor. Kalan malzemeleri atmadığım için misafirim geldiğinde içine 1-2 meyve dilimleyerek 5 dakikada tek porsiyonluk pasta yapabiliyorum. Tabi tatlı krizlerimde kendime de yapabilecekken benim en sevdiğim şeyi size itiraf etmek istiyorum :) Bayramda evlerde genelde madlen çikolata olur ya, ben 2 petit beurre bisküvi arasına madlen çikolata koyup 1 bardak sütle gizli gizli yiyorum. Uykudan uyandığım bile oluyor bunun için.
Bu da bugün içimde yankılanan, bugünkü postumun şarkısı olsun.. Sabah radyoda kendim için seçtiğim ve hiç bıkmayacaklarımdan.. Norah Jones.. Come away with me..
Uzun bi araba yolculuğu lazım belki..
Sevgiler :)
Berna

 

2 thoughts on “Londra ve Harry Potter pastası

 1. Selamlar,Food and Travel dergisinin sieitsne eklemek ie7in işlerinizi tanıtan bir basın bfclteni rica edecektim. Gf6rsel de gf6nderebilirseniz (e7f6zfcnfcrlfck yfcksek olursa daha iyi olur) gfczel olur, ancak olmazsa siteden de temin edebilirim.Teşekkfcrler Saygılarımla,Doğa DoğuFood and Travel İnternet Editf6rfc

  Reply
  1. btemur

   Post author

   Merhaba,
   Mesajınızı geç gördüm spamlere düşmüş. Konu ile alakalı bana mail atabilir misiniz? info@tatliatolyesi.com ben de size böylece yüksek çözünürlükte fotoğraflarımı daha rahat gönderebilirim.
   Sevgiler,
   Berna

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir