Bakış açısı

Bu hafta aynı filmi 2 kez izledim.. The Disappearance of Eleanor Rigby. Hem Erkeğin gözünden hem de kadının gözünden anlatılmış olaylar. İzlemeden önce daha farklı hayal etmiştim. Daha duygusal farklılıklara değinilmiştir diye düşünmüştüm, çok düşündüğüm gibi olmasa da güzel, farklı bir film. Türkiye'de vizyona girdiğinden hiç ilgi görmemiş.. Orası ayrı :) Ben bilgi veriyim de vay senin yüzünden gitti 4 saatimiz demeyin.

Sonra okuduğunuz kitabın, izlediğiniz filmin etkisiyle olaylara biraz daha o çerçeveden bakıyosunuz, unutana kadar.. Sanırım bakmamak gerekiyor, hayat akışında devam etmeli.

Biliyosunuz Youtube kanalım var artık benim. İlk videomda kurabiye yapımını anlattım. Ben rahat denilebilecek biriyimdir. Hem hissettiğimi konuşma ve yapma taraftarı olduğum için, çoğu şeyden etkinemiyorum.. sanırdım.. Çekimde oldukça zorlandım. Çünkü ezber denen bişi yok bende, geldiği gibi konuşmam lazım. Video'ma burdan ulaşabilirsiniz. Çekimler çok yorucuydu ve bi o kadar eğlenceli. Çağlar'ı saatlerce mutfakta diktim ama sanırım ondan başkasıyla da bunu yapamazdım. Bugün de bana bunu hediye gönderdi :) Ben kendimle çok eğlendim. Bi süre yayında kalacak, sonra muhtemelen kendi kendini imha eder..

Geçen hafta bizim oğluşların doğum günleri vardı. Serra 2 oğlunu da 2 yıl arayla aynı gün doğurmayı başardı. Serra benim için kardeşten farksızdır. Oğulları da bi o kadar kıymetli. Bi gece tatilden Efe beni aradı. "Bernuş araba pasta istiyorum" Çok mutlu olamadım çünkü model pasta, 3D pasta daha önce yapıp keyif alsam da yapmak istediğim bir tür değil. Ama çocuklara hayır demem mümkün değil. Uzunca bi süre pasta için çalışıp çizimler yaptım. Bu kadar titizlenmemin bir diğer sebebi de konuyla alakalı çok eğitim talebinde bulunan olmasıydı. Ben 3D sipariş almıyorum ama keyifle öğretebilirim. Bu sebeple 29-30 Ağustos günü için ders açtım. Detaylı bilgi için info@tatliatolyesi.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Şimşek McQueen pasta için farklı bi kek denedim. İlk kez yaptığım keki, sabaha karşı fırından çıkarıp, o saatte tabağa koyup yedim. Gerçekten muhteşemdi.

Keki 2 gün önceden yapıp, kalıp içinde tamamen soğuduktan sonra buzdolabında 1 gün daha bekletmek gerekiyor. Çünkü kek parçalanmaya çok müsait. Sonra arabanın aksesuarlarını boyadım. Özellikle yenilebilir kağıda baskı almadan tüm aksesuarları,logoları kendim yaptım. Nası kolay yapılabileceğini planladım. Çünkü amacım eğitimde 3D pasta yapımının teorisini öğretebilmek. Herkes eşit şartlarda her an teknolojiye ulaşamayabiliyor. Keke şekil verip kaplamak ise artık eğlenceli ve kolay kısmı.

efe

 ve Alişimin pastası..

ali

 

Sonuç, Efe çok mutlu, Bernuş çok mutlu..

Yaz sakinliği farklı şeyler denememe sebep oldu. Bunlardan biri de Rescuebot. Henüz Türkiye'ye gelmeyen oyuncağı yaptık. Kolay oldu mu? Hayır.. Ama bittiğinde en sevdiğim pastalarımdan biri olmuştu.

91 93 92ve bugünkü son pastam.. Minik pandanın doğum günü pastası. Lolipop parti evi için hazırladığım pasta karşınızda..

8788 89

Hepimize çok muhteşem bi hafta sonu diliyorum.

Minik Chef ve Bernuştan Sevgilerimizle..

photo

Berna :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir